استفاده و کاربرد از نایلون شرینگ در بسته بندی صنایع غذایی

معرفی نایلون شرینگ

نایلون شرینگ را می توان یکی از مهمترین انواع نایلون معرفی کرد که به منظور بسته بندی محصولات مورد استفاده قرار گرفته و مانند یک عایق، از آنها در برابر رطوبت محافظت می نماید. این نایلون به عنوان سلفون شرینگ نیز شناخته شده و با توجه به کاربرد گسترده دستگاه های شرینگ در صنایع بسته بندی، این محصول نیز اهمیت یافته است.

همچنین باید بگوییم این نایلون به صورت ورقه ای بر روی محصولات مختلف کشیده شده و حمل و نقل و نگهداری صحیح آنها را میسر می سازد. به طوری که در طول مسیر حمل و نقل و یا در طی مدت زمان نگهداری محصولات در انبار، هیچ رطوبت، خط و خش و گرد و غباری متوجه آنها نخواهد شد.

 

نایلون شیرینگ

نایلون شرینگ، مناسب جهت بسته بندی محصولات

 

بررسی کاربردهای نایلون شرینگ در صنایع غذایی

این محصول که حالا تبدیل به یکی از مهمترین انواع نایلون شده است؛ در صنایع مختلف کاربرد دارد. اما یکی از صنایعی که بیشترین استفاده را از این محصول نموده و به آن احساس نیاز پیدا می کند، صنعت غذایی است.

صنایع غذایی به منظور بسته بندی برخی از انواع محصولات از قبیل آب معدنی، انواع نوشیدنی، بیسکوییت، شکلات، محصولات کنسروی و غیره به سراغ این نایلون رفته و از آن کمک می گیرند. نایلون فوق نه تنها از این محصولات، مراقبت لازم را در برابر عوامل مختلف می نماید؛ بلکه محصولات را داخل یک بسته بندی شفاف قرار داده و منجر به رویت آنها از سوی خریداران خواهد شد.

در نتیجه خریداران با نگاه کردن به محصولی که توسط نایلون بسته بندی شده است، می توانند اطلاعات اولیه را راجع به آن کسب نموده و تصمیم بهتری برای انتخاب بگیرند. البته بسته بندی محصولات غذایی توسط این نایلون دارای مزیت دیگری هم می باشد و آن مزیت این است که شکل و اندازه محصول هم برای خریداران قابل مشاهده بوده و از این رو می توانند سایز و شکل های مختلف آن را بررسی و سپس انتخاب نمایند. ضمن اینکه محصول بسته بندی شده هم زیباتر به نظر رسیده و نسبت به محصولات بسته بندی شده با کارتن، در معرض فروش بیشتر قرار خواهد گرفت.

نایلون شرینگ با خاصیت انعطاف پذیری مناسب

 

نایلون شرینگ دارای چه ویژگی هایی است؟

این محصول دارای مجموعه ای از ویژگی های مشخص می باشد که در این بخش می خواهیم آنها را مورد بررسی قرار دهیم:

 • این نایلون از سطح نازک برخوردار بوده و درصد ضخامت آن متغیر خواهد بود. ضخامت این محصول از 30 الی 200 میکرون، متغیر می باشد.
 • اگر در برابر گرما و حرارت قرار گیرد، دچار تغییر شکل و ظاهر شده و حالت اولیه خود را از دست می دهد.
 • بازه دمایی مناسب جهت استفاده از این نایلون، 160 تا 230 درجه سانتیگراد می باشد.
 • نایلون مورد نظر ابتدا به بسته بندی محصول پرداخته و سپس توسط حرارتی که روی آن اعمال می شود، به حالت وکیوم در می آید.
 • دارای عرض مشخص یعنی عرض 10 الی 120 سانت خواهد بود.
 • جنس آن از پلی اتیلن سنگین یعنی LDPE بوده و بنابراین می توانیم دریابیم که از جنس مناسبی برخوردار می باشد.
 • مقاومت قابل قبولی را در برابر عواملی مثل چربی، گریس و روغن نشان می دهد.
 • ضد ضربه بوده و هیچ نوع ضربه ای در آن تاثیر نخواهد گذاشت.
 • از نایلون های سبک به شمار آمده و لذا از اعمال وزن و فشار زیاد روی محصولات جلوگیری خواهد کرد.
 • دارای انعطاف پذیری مناسبی بوده و این یکی از ویژگی های مثبت این محصول به شمار می رود.

نایلون شیرینگ

نایلون شرینگ با تعداد لایه های مختلف

 

انواع نایلون شرینگ از لحاظ تعداد لایه

نایلون فوق از لحاظ تعداد لایه تشکیل دهنده به دو نوع کلی تقسیم می شود. یکی از این محصولات، نایلون تک لایه شرینگ و دیگری نایلون دو لایه می باشد.

نایلون های تک لایه، استحکام کمتری از خود نشان داده و نایلون های دو لایه هم طبیعتا با استحکام و کیفیت بیشتری همراه خواهند بود.

امکان انجام چاپ رنگی بر روی این نایلون

آیا میدانید که نایلون شرینگ از امکان چاپ رنگی برخوردار می باشد؟ بله این امکان به خوبی در این نایلون به وجود آمده و به موجب آن، زمینه برای تبلیغات پر بازده محصول، فراهم خواهد گردید. چرا که چاپ های رنگی موجود در این نایلون منجر به دیده شدن بهتر محصول شده و به نوعی آن را به مخاطب تبلیغ خواهند کرد.

مسلما اگر خود شما هم محصولی را داخل یک بسته بندی که چاپ های نوشتاری و تصویری جذاب و رنگی روی آن درج شده اند، مشاهده کنید، نسبت به آن بیشتر ترغیب خواهید شد تا وقتی که همین محصول را داخل یک بسته بندی صرفا شفاف و ساده، بدون چاپ رنگی ببینید. با این اوصاف می توان به این نتیجه دست یافت که امکان چاپ رنگی روی این نایلون، امکان عالی است که به تولید کنندگان اجازه می دهد تا محصول خود را بهتر به معرض نمایش گذاشته و از این طریق، مشتریان بیشتری را سمت محصولات خود جذب نمایند.

در حقیقت نایلون رنگی شرینگ که همراه با عبارات و تصاویر مختلف چاپی می باشد، یک روش ارزان و مقرون به صرفه برای تبلیغات محسوب می شود که نباید از این روش مهم غافل شد.

 

نایلون شیرینگ

نایلون شرینگ با قابلیت چاپ پذیری

 

نکاتی در رابطه با نگهداری این نایلون که باید از آنها مطلع شوید

در این بخش می خواهیم تا نکات مهم اساسی در رابطه با نگهداری نایلون شرینگ را بررسی و اعلام نماییم که لازم است شما هم از این نکات اطلاع یابید. در بخش زیر به آنها اشاره شده است :

  • نایلون فوق در برابر نور خورشید و حرارت ناشی از آن حساس می باشد. لذا نیاز است که این نایلون را دور از نور خورشید نگهداری کرده و ترجیحا محل نگهداری این محصول، مسقف باشد.
  • بهتر است این نایلون ها را به حالت افقی نگهداری کنید نه عمودی. چون اگر بخواهید این محصول را به صورت عمودی نگهداری کنید، ممکن است سُر بخورد و در نتیجه این اتفاق باعث مخروطی شدن رول نایلون هم خواهد شد.
  • از زمانی که نایلون را تحویل گرفتید تا زمان استفاده از آن نباید مدت زمان زیادی بگذرد، این امر منجر به نفوذ رطوبت به لوله مقوایی نایلون شده و در نتیجه تاثیر منفی روی نایلون ها نیز خواهد گذاشت.
  • همچنین بهتر است نایلون را در یک محل خشک و غیر مرطوب نگهداری کنید تا ظاهر و کیفیت آن بهتر حفظ شود.

نایلون شرینگ دو لایه

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

Similar Articles

بررسی نایلون ... آشنایی با نایلون حبابدار دسته بندی انواع نایلون حبابدار بر اساس شکل ظاهری بررسی مهمترین مزایای این نایلون آشنایی با مستربچ رنگی مستربچ رنگی دارای چه مزایایی
دستگاه شیرینگ... دستگاه شرینگ برای بسته بندی انواع جعبه و کارتن، کتاب، مواد غذایی، محصولات صنعتی، و غیره به صورت تک عددی یا چند عددی مناسب است. دستگاه شیرینگ
نایلون ضربه گ... نایلون ضربه گیر نوعی از انواع گوناگون نایلون می باشد که شفاف و دارای حباب هایی بادی روی آن است و ضربه گیر و سبک می باشد که
انواع سلفون و ... نایلون سلفون یکی از پلیمرهای پرکاربرد در صنعت بسته‌بندی و چاپ است. سلفون توانسته تحول عظیمی در صنعت بسته‌بندی ایجاد کند و از دیرباز برای انواع بسته‌بندی
پلاستیک های م... پلاستیک های محافظ حباب دار چه مزایایی دارند؟ مطمئنا شما هم با پلاستیک های محافظ حباب دار آشنا هستید. در واقع این نایلون ها به طور تصادفی
استفاده نایلو... استفاده نایلون در صنایع مختلف  استفاده نایلون در صنایع مختلف بسیار متنوع می باشد و هر یک از آنها در صنعت های گوناگونی مورد استفاده قرار می
مزایا چاپ نای... برای اینکه با مزایا چاپ نایلون شیرینگ آشنا شوید، با ما همراه شوید. برای اینکه این مسئله را بهتر درک کنیم، ابتدا باید اطلاعات مختصری راجع به
پلاستیک حبابد... پلاستیک حبابدار محصولی ست برای حفظ کالا و وسایل مختلف از ضربه و حرارت یا سرما که در انواع و رنگ ها و کاربردهای مختلف تولید و
کیسه حبابدار ... کیسه حبابدار مخصوص بسته بندی آیا تا به حال چیزی راجع به نایلون بسته بندی حبابدار شنیده اید؟ با همراه باشید تا تمام اطلاعات لازم در این
مراحل و نحوه ت... تولید نایلون شیرینگ در انواع متفاوت از جمله PVC، تونلی و روده ایی صورت می گیرد. در این محتوا روش کلی برای تولید نایلون شیرینگ با مواد