تفاوت نایلون استرچ و نایلون شیرینگ چیست؟

بسته بندی با استفاده از نایلون استرچ و نایلون شیرینگ دو روش متفاوت هستند که ممکن است برای تازه واردان در این صنعت گیج کننده باشند. هر دو از پلاستیک ساخته شده اند، اما تفاوت های مهمی در مورد ویژگی ها و عملکردشان وجود دارد.

نایلون استرچ یک پلاستیک گرد و بیضی شکل است که به صورت فیلم نازک تولید می شود. این فیلم به کالاها بسته بندی می شود و با کشیدن و جمع کردن ، از کالاها را محکم و بدون هوا درون آن نگه می دارد. نایلون استرچ معمولاً برای بسته بندی کالاهایی با ابعاد کوچک تا متوسط ​​و با وزن کم تا متوسط ​​استفاده می شود.

نایلون شیرینگ یک پلاستیک پوشش داده شده با توری است که به طور معمول برای بسته بندی کالاهای بزرگ و سنگین استفاده می شود. این روش بسته بندی برای ایجاد تنش بر روی کالاها و جلوگیری از حرکت آنها درون بسته بندی استفاده می شود. نایلون شیرینگ نیز به دلیل توری آن به خوبی تنفس دارد و در بسته بندی مواد غذایی مانند گوشت و میوه و سبزیجات استفاده می شود.

بنابراین، علیرغم اینکه هر دو نوع نایلون از پلاستیک ساخته شده اند، اما ویژگی ها و عملکردشان بسیار متفاوت است. توصیه می شود قبل از انتخاب نوع مناسب برای بسته بندی کالاهای خود، با توجه به نوع کالا و شرایط حمل و نقل آن، با تولید کننده یا مشاوران بسته بندی مشورت کنید.

 نایلون شیرینگ

معرفی نایلون استرچ

استرچ یک نوع پلاستیکی است که از موادی مانند پلی اتیلن ساخته شده و به طور عمده برای بسته بندی کالاها و جلوگیری از خرابی یا آسیب به آنها استفاده می شود. با پیچیدن استرچ به دور اجناس، طول آن افزایش می یابد و با ایجاد نیروی انقباضی، اجناس را در محل خود ثابت می کند. استفاده از استرچ در بسته بندی کمک می کند تا کالاها در حین حمل و نقل از تغییر مکان یا آسیب دیدگی جلوگیری شود.

در واقع، استرچ با پیچیدن آن به اطراف اجناس، باعث افزایش طول نایلون تا 300 درصد می شود و با ایجاد نیروی انقباضی در اطراف بسته، اجازه می دهد تا به جای خود ثابت بماند و از آسیب و خطرات ناشی از جابجایی و نقل و انتقال بیش از حد، محافظت شود.

 

دسته بندی نایلون استرج

نایلون استرچ یک نوع پلاستیک است که به طور معمول از پلی اتیلن ساخته می شود. این پلیمر باعث ایجاد یک فیلم نازک و قابل کشش می شود که برای بسته بندی و محافظت از اجناس در حمل و نقل و انبار کردن استفاده می شود.

در فرآیند ساخت نایلون استرچ، پلی اتیلن با اضافه کردن عوامل نگهدارنده، تغییر شکل می دهد و یک فیلم نازک و قابل کشش را ایجاد می کند. این فیلم معمولاً به صورت رول در دسترس است. نایلون استرچ دو نوع اصلی دارد:

 

  • نایلون استرچ دستی:

این نوع نایلون  برای استفاده دستی طراحی شده و بنابراین به طور معمول در عملیات بسته بندی با حجم کم مورد استفاده قرار می گیرد. نایلون استرچ دستی معمولاً در اندازه های کوچکتر و قابل حمل در دسترس است.

 

  • نایلون استرچ ماشینی:

 

 این نوع نایلون  برای استفاده در دستگاه های بسته بندی طراحی شده است و معمولاً در عملیات بسته بندی با حجم بسیار زیاد مورد استفاده قرار می گیرد. نایلون استرچ ماشینی در اندازه های بزرگتر در دسترس است و ممکن است در انواع مختلفی از قبیل با باد، با قالب و آماده وجود داشته باشد.

 نایلون شیرینگ

 

  • نایلون استرچ با باد:

این نوع نیز با استفاده از فرآیند اکستروژن دمیده ساخته می شود. در این فرآیند، رزین های گرم شده به داخل حباب دمیده می شوند و حباب به ورق هایی تبدیل می شود. سپس ورق ها نورد می شوند و به شکل یک لوله هسته ای اعمال می شوند. در این لوله، یک جریان باد گرم و قوی به داخل لوله هدایت می شود تا باعث گسترش نایلون و ایجاد حباب های هوا در داخل آن شود.

باد در داخل لوله به طور مداوم تزریق می شود تا نایلون به طول مورد نظر گسترش پیدا کند. سپس لوله نایلون از دستگاه خارج شده و به طول و عرض مورد نظر برش داده می شود. این نوع نایلون استرچ به دلیل داشتن حباب های هوای بزرگ تر، در عملیات بسته بندی به عنوان یک محافظ برای بار مورد استفاده قرار می گیرد و به طور خاص برای بارهای سنگین و حمل و نقل بر روی پالت استفاده می شود.

  • نایلون استرچ با قالب:

در این روش ساخت، ابتدا مواد اولیه یعنی نایلون و مواد افزودنی مانند پلیمرها و رنگ ها در دستگاه اکستروژن (Extruder) با یکدیگر مخلوط می‌شوند و به دمایی بالا گرم می‌شوند. سپس این مخلوط گرم به داخل یک قالب (Mold) ریخته می‌شود و در آن شکل داده می‌شود. در نهایت، محصولی به شکل نایلون استرچ با قالب تولید می‌شود.

 

  • نایلون استرچ آماده:

نایلون استرچ آماده، نوعی نایلون است که قبل از استفاده به طور کلی کشیده شده است. در این فرآیند، نایلون به صورت صفحه ای تولید می شود که به دو طرف آن کشیدگی و یکنواختی در دو جهت دارد. سپس این صفحه نایلون به شکل رول های بزرگ با ضخامت های مختلف پیچیده می‌شود. این نوع نایلون معمولاً در بسته‌بندی مواد غذایی، لوازم التحریر و انواع صنایع مورد استفاده قرار می‌گیرد.

 

تعریف نایلون شیرینگ

نایلون شیرینگ یا shrink wrap یک نوع پوشش پلاستیکی است که به طور خاص برای بسته بندی محصولات استفاده می شود. در این روش، نایلون پلاستیکی را به دور محصول قرار داده و سپس با اعمال گرما، پلاستیک جمع می شود و به شکل محصول پیوسته می شود.

این فرآیند با استفاده از دستگاه های خاصی به نام گرم کن shrink wrap یا heat sealer انجام می شود. این دستگاه ها گرمای مورد نیاز را به پلاستیک اعمال می کنند تا به شکل محصول پیوسته شود و بسته بندی محکمی ایجاد شود.

نایلون شیرینگ به عنوان یک روش بسته بندی محصولات به دلایل زیادی استفاده می شود. اولاً، این روش به محصول اجازه می دهد تا در برابر رطوبت، هوا و آلودگی محافظت شود. ثانیاً، این روش به محصول امکان می دهد که در فضاهای بزرگتری نظیر سوپرمارکت ها به صورت جمعی و گروهی نمایش داده شود. همچنین، نایلون شیرینگ قابلیت تمیز کردن و بازیافت را دارد.

استفاده از بسته بندی شیرینگ برای محصولات تازه، مانند میوه و سبزیجات، می تواند باعث افزایش مدت ماندگاری آن ها شود و به صورت کلی به افزایش عمر مفید محصولات کمک می کند. همچنین، برای بسته بندی محصولات منجمد نیز این روش بسته بندی مناسبی است.

 نایلون شیرینگ

انواع نایلون شیرینگ

 

 

  1. بسته بندی شیرینگ پلی الفین: این نوع نایلون شیرینگ، برای کاربردهای فریزر و بسته بندی مواد غذایی، اسباب بازی، لوازم الکترونیکی و غیره مناسب است. این نوع نایلون شیرینگ، دارای وضوح و ظاهر بسیار خوبی است و می‌تواند به راحتی چاپ شود. اما قابلیت انعطاف پذیری کمتری نسبت به برخی از نوع‌های دیگر نایلون شیرینگ دارد.

 

  1. بسته بندی شیرینگ پلی اتیلن: این نوع نایلون شیرینگ، بیشتر برای بسته بندی محصولات خشک، شامل پوشاک، محصولات الکترونیکی، ابزارهای دستی و غیره، استفاده می‌شود. این نوع نایلون شیرینگ، دارای ویژگی ضخیم‌تری نسبت به پلی الفین است و به عنوان محافظ بیشتری برای محصولات حمل شده، شناخته شده است.

این نوع نایلون شیرینگ دارای وضوح کمتری نسبت به پلی الفین است، اما از دوام بیشتری نسبت به آن برخوردار است. همچنین، پلی اتیلن معمولاً در آخرین مرحله از فرآیند بسته بندی، دور بسته می‌شود و محصول را در برابر هرگونه آلودگی و آسیب محافظت می‌کند.

 

مزایای بسته بندی استرچ چیست؟

بسته بندی با استفاده از نایلون استرچ به طور گسترده ای در صنعت حمل و نقل و انبارداری استفاده می شود. یکی از موارد مفید این است که از خسارات حمل و نقل جلوگیری می کند. به عنوان مثال، فرض کنید شما قصد ارسال یک پالت از کالا دارید. در صورتی که کالاها به صورت فشرده و بدون بسته بندی کافی بر روی پالت قرار داده شود، احتمال آسیب دیدن آنها در حین حمل و نقل بسیار بالاست. با استفاده از نایلون استرچ، می توانید پالت را به طور کامل بسته بندی کرده و کالاها را در مقابل ضربه ها و لرزش های ناشی از حمل و نقل محافظت کنید.

همچنین، نایلون استرچ برای محافظت از کالا در برابر عوامل محیطی نظیر گرد و غبار و رطوبت نیز بسیار مفید است. برای مثال، اگر شما قصد ارسال کالاهایی دارید که نیاز به حفاظت از رطوبت دارند، با استفاده از نایلون استرچ می توانید آنها را به طور کامل بسته بندی کرده و در برابر رطوبت و خرابی جلوگیری کنید.

در کل، نایلون استرچ به عنوان یک راه حل مقرون به صرفه برای بسته بندی کالاها استفاده می شود. با استفاده از این روش، می توانید به طور کامل کالاهای خود را محافظت کرده و خسارات حمل و نقل را به حداقل برسانید.

نایلون شیرینگ

بسته بندی شیرینگ یک روش موثر برای حفظ محصولات تازه است. برای مثال، اگر شما در حال فروش میوه و سبزیجات هستید، بسته بندی شیرینگ می تواند به شما کمک کند تا این محصولات را از آسیب های خارجی مانند گرد و غبار و رطوبت محافظت کنید.

همچنین، بسته بندی شیرینگ کننده معمولاً با یک پلمپ چسبی همراه است که هرگونه دستکاری در محصول را بلافاصله قابل مشاهده می کند، این موضوع باعث اعتماد مشتریان به محصولات شما می شود.

در اضافه به این، بسته بندی شیرینگ می تواند به فضای مارک تجاری شما کمک کند. بسیاری از نایلون های شیرینگ شونده می توانند به صورت سفارشی چاپ شوند تا شامل مارک تجاری شما باشند و به این ترتیب شناخته شوید.

در نهایت، استفاده از بسته بندی شیرینگ می تواند عمر مفید محصولات شما را تمدید کند. شرینگ نایلون، به هنگام استفاده از بسته بندی اتمسفر اصلاح شده، می تواند عمر مفید محصولات تازه را تا چندین روز بیشتر کند و در عین حال به گسترش و جلوگیری از فساد کمک می کند.

بنابراین، با استفاده از بسته بندی شیرینگ می توانید از محافظت از محصولات خود در برابر آسیب های خارجی، افزایش اعتماد مشتریان به محصولات شما، ارتقای مارک تجاری شما و تمدید عمر مفید محصولات خود بهره مند شوید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

Similar Articles

ابعاد نایلون ... در این مقاله فاکتورهای مهم ابعاد نایلون شیرینگ را شرح خواهیم داد. نایلون های شیرینگ در ابعاد، ضخامت، جنس اولیه ، تعداد لایه ها و نرخ انقباض
نایلون استخر ... در حال حاضر، در طراحی و ساخت استخرها، از روش‌های جدیدتر و مقرون به صرفه‌تری نسبت به ترکیبات ناهمگن سنگ و سیمان، شن، ماسه، دوغاب و بتن
عوامل موثر بر ... عوامل موثر بر قیمت نایلون کدامند؟ چگونه می‌ توان قیمت نایلون‌ ها را مشخص کرد؟ چه عواملی می‌ توانند بر روی قیمت نایلون‌ ها تاثیرگذار باشند؟ عوامل
پلاستیک ضربه ... یکی از بهترین تجهیزات محافظتی در هنگام اسباب کشی، استفاده از پلاستیک ضربه گیر حبابدار است. این پلاستیک‌ های محافظ به گونه‌ای هستند که از وارد شدن
نایلون مناسب ... بسیاری از افرادی که می خواهند اسباب کشی کنند بدون شک به دنبال نایلون مناسب برای اسباب کشی هستند. این نایلون ها باید ویژگی های خاصی داشته
نحوه ساخت نای... نایلون حبابدار نوعی نایلون برای ضربه گیری و عایق کردن وسایل کوچک یا بزرگ حساس و شکننده است. نایلون حبابدار با حباب های ریز را برای وسایل
کیسه فریزر: مف... کیسه فریزر یکی از نخستین نوآوری‌هایی است که در زمینه نگهداری و حفظ کیفیت مواد غذایی به کار گرفته شده است. این کیسه‌ها با استفاده از تکنولوژی‌های
نحوه بسته بند... در هنگام اسباب‌کشی، بسته بندی درست و محافظت از وسایل روشنایی مانند لوستر و سایر لوازم روشنایی بسیار اهمیت دارد. این وسایل ظریف و پرهزینه نیستند و
کاربرد کاور ح... کاربرد کاور حباب‌ دار چیست؟ از نایلون‌ ها یا کاورهای حباب‌ دار جهت چه کارهایی استفاده می‌ کنند؟ نایلون های حباب دار یا کاور حباب دار جهت
مواد اولیه نا... مواد اولیه نایلون چیست؟ در تولید نایلون و پلاستیک از چه موادی استفاده می‌ شود؟ آیا با این مواد و نحوه تولید نایلون آشنا هستید؟ مواد اولیه